user
e
sv

Coldaway C Nedir ve Ne İşe Yarar?

Coldaway soğuk algınlığı, sinüzit ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır. Doktor tarafından reçete edilmesi gereken bu ilaç, grip ya da soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar sebebi ile meydana gelen baş ağrısı, boğaz ağrısı ya da öksürük gibi problemlerin önüne geçer, semptomları hafifletir.

Ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan Coldaway ne işe yarar üst solunum yolu rahatsızlıkları sebebiyle meydana gelen semptomları hafiflettiği şeklinde yanıt vermek mümkündür. Ancak bu ilacın 5 günden daha fazla kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. 5 günün ardından semptomlarda iyileşme ya da düzelme yoksa doktora başvurmanız önerilir.

Coldaway Muadili Nedir?

Coldaway muadili bu ilaca erişim sağlamanın mümkün olmadığı durumlar için araştırılmaktadır. Muadil olan ilaçlar arasında;

 • Actidem,
 • Aferin,
 • Ad-Cold,
 • Antibeksin,
 • Artu şurup,
 • Aspirin Complexoral,
 • Benical Cold,
 • Brodil Şurup,
 • Cateflu Fort gibi ilaçlar bulunmaktadır. Ancak muadil ilaçlar ile kendi ilacınızı değiştirmeden önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Coldaway Nasıl Kullanılır?

Coldaway nasıl uygulanır sorusuna en doğru yanıtı ancak size ilacı reçete eden doktor verebilir. 12 yaşın üzerindeki çocuklarda her 4 saatte bir 1 tablet olacak şekilde tüketilmesi uygundur. Eğer doktora herhangi bir problem görmez ve önerilen tüketim miktarını 2 tablete çıkartırsa 4 saatte bir 2 tablet olacak şekilde de kullanılabilir.

Hekim tarafından aksi önerilmediği taktirde bir gün içerisinde 6 tabletten daha fazla alınması kesinlikle önerilmemektedir. Yoğun miktarda tüketimi çok ciddi yan etkilere sebep olabilir.

Coldaway Yan Etkileri Nelerdir?

Coldaway yan etkileri arasında nadir de görülse ülserasyon, kanama ve perforasyon riski bulunmaktadır. Eğer ilacın etken maddelerinden herhangi birine karşı hassasiyet yaşıyorsanız kesinlikle içmemelisiniz.

Bunun yanı sıra bitkinlik hissi ve uyku en sık görülen yan etkileri arasında bulunmaktadır. Üşüme, titreme, terleme, mide bulantısı ve nadiren de olsa kusma da görülebilecek yan etkiler arasında bulunmaktadır.

Coldaway de tıpkı Coldaway C gibi vitamin eksikliği gibi sebepler dolayısıyla meydana gelen bağışıklık zayıflamasının giderilmesi için etkin bir içeriğe sahiptir.

 

Coldaway Nasıl Uygulanır?

Coldaway mutlaka doktor kontörlünde içilmesi gereken bir ilaçtır. Herhangi bir başka ilaç ile bilinçsiz şekilde değiştirilemez ya da kullanımı aniden kesilemez. 5 günden daha fazla kullanılması önerilmez. Tok karna içilmesi önerilir. Doktorunuzun önerilerine uymadığınız taktirde yan etkiler ile karşılaşmanız söz konusu olabilir.

Coldaway Kullanıcı Yorumları

Coldaway kullanıcı yorumları daha önce bu ilacı kullanmamış hastalar tarafından merak edilmektedir. Grip ve soğuk algınlığı gibi özellikle mevsim geçişlerinde meydana gelen rahatsızlıkların yarattıkları semptomları gideren ve hafifleten bu ilaç mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. İlaca dair yorumlar arasında ise;

 • Kullandığım süre boyunca çok yoğun bir bitkinlik hissi yarattı.
 • Kullanım esnasında mide bulantısı yaşadım ancak semptomlarımı etkili bir şekilde hafifletti.
 • Grip için önerebileceğim en iyi ilaçlardan biri.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.