user
e
sv

Cleocin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Cleocin Krem

Cleocin krem cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. İlacın kimler tarafından kullanılması gerektiği ve ilacın kullanımının nasıl olması gerektiği hastalar tarafından merak edilir.

Cleocin Krem Nedir?

Cleocin krem vajinal enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Vajina ve vajina çevresinde meydana gelen bakteriler sonucunda ciddi rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalınabilir. Vajinada meydana gelen bakterilerin üremesini engellenebilmesi ve bakterilerin vücuttan uzaklaştırılabilmesi için bu kremin kullanılması gerekir. İçerisinde klindamisin fosfat bulunan bu krem cilt üzerinde meydana gelen enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilir.

Cleocin Krem

Vajina ve çevresinde meydana gelen bakterilerin tedavisinde kremin kullanılabilmesi mümkün olduğu gibi ciltte meydana gelen sivilcelerde de bu kremin kullanılabilmesi mümkündür. Kremin içerisinde antibiyotik yer aldığında krem hassas cilde sahip olan kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Krem 30 mililitre veya 60 mililitre olarak 2 farklı şekilde eczanelerde satışa sunulur. Kullanılacak alana bağlı olarak ilacın 30 ml ya da 60 mililitre olarak alınması ve bu sayede akneler üzerinde kullanılması sağlanır. Kremin kullanılması sayesinde sivilcelerin tedavi edilebilmesi mümkün olduğu gibi sivilcelerin çıkması da engellenebilir.

Cleocin Krem Ne İşe Yarar?

Cleocin krem renksiz ve kokulu bir solüsyondur. Sivilce ve aknelerin tedavisinde bu solüsyonun kullanılabilmesi mümkündür. Kremin diğer faydaları ise şu şekilde açıklanabilir:

 • Aknelerin ve sivilcelerin azalmasını sağlar
 • Sivilce lekelerinin geçmesinde kullanılır
 • Sivilce sonucu oluşan izlerin veya çukurların tedavisinde kullanılabilir
 • Sivilceye veya akneye neden olan bakterilerin azaltılmasını sağlar
 • Ciltte meydana gelen siyah nokta veya beyaz noktaların azaltılmasını sağlar
 • Aşırı yağlı cilde sahip olan kişilerin yağ salgılanmasının kontrol altına alınmasını sağlar
 • Ciltte meydana gelen pürüzlerin tedavi edilmesini ve pürüzlerin ortadan kaldırılmasını sağlar
 • Ciltte ve vajina çevresinde meydana gelen iltihaplı sivilcelerin kurutulmasında kullanılır

Cleocin Krem Nedir

Cleocin Krem Nasıl Kullanılır?

Cleocin kremin doktor tarafından önerildiği şekilde kullanılması gerekir. Doktor tarafından reçete edilen bu solüsyonun kullanılabilmesi için doktorun önerilerinin dikkate alınması gerekir. Doktor tarafından başka şekilde önerilmediği takdirde kremin kullanılabilmesi için yapılması gerekenler şöyle açıklanabilir:

 • İlacın yer aldığı şişenin çalkalanması gerekir
 • İlacın güzelce çalkalandıktan sonra kullanılacak olan alana şişenin ucu bastırılır
 • Kremin günde 2 defa kullanılması ve kullanıldıktan sonra kapağını mutlaka kapatılması gerekir
 • Krem kullanılmadan önce uygulanacak bölgenin güzelce temizlenmesi de gerekir
 • Uygulanacak bölgenin temizlenmesinin ardından kremin ince bir tabaka halinde kullanılması gerekir

Cleocin Krem Ne İşe Yarar

Cleocin Kremi Kimler Kullanamaz?

Cleocin krem her yaştan bireyin kullanabileceği bir ilaç değildir. Özellikle bu ilacın bebeklerde kullanılmaması gerekir. İlacın çocuklarda kullanılıp kullanılamayacağına ise doktor tarafından karar verilmesinde fayda vardır. İlacın hamilelik döneminde kullanılıp kullanılamayacağına dair kesin bir bilgi yer almadığından doktor tarafından önerilmediği takdirde ilacın kesinlikle kullanılmaması gerekir. Hamile bireylere ek olarak emziren annelerin de bu ilacı doktor önerisi olmadan kullanmaması gerekir. Böbreklerinde veya karaciğerinde problem bulunan kişilerin ilacı doktor kontrolünde kullanmasında fayda vardır. İlacı kimlerin kullanamayacağını ek olarak hangi ilaçlarla birlikte kullanılamayacağına da dikkat edilmesi gerekir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.