Cilt Minimalistlerinin Seveceği Yeni Kore Güzellik Trendi

Cilt Minimalistlerinin Seveceği Yeni Kore Güzellik Trendi

          Bir ritüel gibi temizleyici, tonik, serum, nemlendirici, yüz yağı ve güneş koruyucularını günlük olarak kullanıyoruz. Ancak bazen 7 ila 10 ürün için ekstra zamana sahip olamayabiliyoruz. Neyse ki bu yeni “skip care” trendi cilt minimalistleri için muhteşem bir yenilik olacak.

           Son zamanlarda ortaya çıkan bu kore güzellik trendi, cilt bakımı sonuçlarınızı sadece birkaç adımla en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır, böylece rutininizi basitleştirmek ve paradan tasarruf etmek için gereksiz ürünleri almayı kesebilirsiniz. Amaç rutininizi kolaylaştıracak hibrit ürünler veya kurnaz numaralar aramaktır. Bu bakım çeşidi aynı zamanda sabah ve akşam adımlarınızı sadece olması gerektiği için katı bir rejimi takip etmek yerine cildinizin ihtiyaçlarına göre uyarlamanıza olanak tanır. Ekstra ürünlere büyük paralar harcamadan cildinizi güzelleştirebildiğinizi göreceksiniz.

             Peki bu bazı adımları atlama olayı nasıl uygulanıyor? Tüm cilt bakımı trendlerinde olduğu gibi önce tüm gerçekleri araştırmak en iyisidir. O yüzden sizin için uzmanların fikirleri eşliğinde yazımızı hazırladık.

Başlangıç için sabahları koruma ürünleri kullanın; akşam onarım.

             Sabah sadece üç ürün ve akşamlarıda üç ürünle cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Sabahları cildiniz için koruma ve önleme etkili ürünler kullanmalısınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonra güneş koruyucu ile birlikte bir antioksidan serum uygulayın. Akşam ise tamirat zamanı. Makyajınızı temizleyip yüzünüzü yıkadıktan sonra bir nemlendirici ve retinol gibi kolajen uyarıcı bir bileşen uygulayın.

              Temel bir rutin insanların çoğu için etkilidir. Özel cilt bakım ihtiyaçları olan biri için ek bir ürün veya adım eklenebilir veya değiştirilebilir. Örneğin cildiniz çok kuruysa nemlendiricinizin üstüne bir yüz yağı eklemek isteyebilirsiniz.

Gücü iki katına çıkarmak için peeling temizleyici deneyin.

              Cildinizi nazikçe temizlemek ve parlatmak için asitli bir peeling temizleyici seçin. Kimyasal bir eksfoliyan içeren peeling temizleyiciniz varsa su eklemeden temizlenmiş cilde uygulayabilir ve biraz ekstra etki elde etmek için de üç ila beş dakika bekletebilirsiniz. Ve Yüz maskesine eş değer bir etki görebilirsiniz.

Birden fazla aktif bileşen içeren ürünleri arayın.

               Neden sadece bir temel madde içeren ürün kullanmalısınız ki? Sadece bir çekici aktif ürün değil retinol, hidrokinon, seramidler, hyaluronik asit ve C vitamini gibi birden fazla bileşen içeren ürünler kullanabilirsiniz. Bu şekilde çeşitli endişelerinizi giderecek ve ürün rejiminizi kolaylaştırabileceksiniz. Örneğin bir serumla hem parlaklık için C vitamini hem de tonlarca hidrasyon için hiyalüronik asit elde edebilirsiniz.

Serum ve yüz yağınızı karıştırın.

             Hidrasyondaki etkinin artmasını istiyorsanız nemlendiriciyi ve göz kremini atlayın, sadece serum ve yüz yağı kombinasyonunu tercih edin. Bir pompa serum ve bir damla yağı birleştirebilir ve bu karışımı tüm yüzünüze, boynunuza ve göz bölgenize uygulayabilirsiniz. Bu kombinasyon nemlendiricinizin daha da güçlenmesini sağlar çünkü içinde saf aktif içerik bulunur. Ayrıca cildinize ne kadar az ürün uygularsanız karışım o kadar fazla emilir.

             Su ilk olarak emilme eğilimindedir ve daha sonra diğer aktifleriniz için minimum alan bırakır. Su bazlı bir nemlendiriciyi atlayarak aktif bileşenlerinizin gerçekten nüfuz etmesine izin verirsiniz. Anında parlaklık için meyve asitleri ve C vitamini içeren yüz yağları ile serumunuzu karıştırın.

Zamana çarptıysanız, tek bir stratejik nemlendirici ajan seçin.

              Cildinizi her gün kesinlikle nemlendirmelisiniz ancak çok fazla ürün yerine yaşamınız için gerçekten işe yarayan tek bir ürünle devam edebilirsiniz. Tonikler en hafif nemlendiricilerdir ve daha sonra serumlar, ardından losyonlar, nemlendiriciler ve son olarak yağlar gelir. Bunların hepsi nemlendirir bu yüzden düzene girmek istiyorsanız tek bir ürünle hepsinin etkisine sahip olmalısınız. Çok yağlı bir cildiniz varsa nemlendirici bir tonik ihtiyacınızı görür ve cildiniz süper kuru ise doğal bir yüz yağı çok işe yarayacaktır.