user
e
sv

Betnovate Krem Ne İşe Yarar?

Betnovate Krem Ne İşe Yarar

Betnovate krem streroid ilaç grubunda yer alan bir kremdir. Alerjik cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Topikal bir ilaç olan kremin etken maddesi betametazon valerattır. Tahriş olan, şişen ve kaşıntı olan cilt bölgesine oldukça iyi gelir. Sedef hastalığı, egzama ve kontakt derematit gibi cilt hastalıklarında tercih edilen bir kremdir.

Betnovate Krem Muadili Nedir?

Betnovate krem ne işe yarar sorusu için çeşitli cilt hastalıklarında kullanılan bir krem cevabı verilebilir. Şişlik, tahriş ve kaşıntı semptomları bulunan cilt hastalıkları için uzman kişiler tarafından reçetelendirilebilir. Krem içinde bulunan etken maddenin betametazon valerat olması birçok vilt rahatsızlığında kullanılabilmesini sağlar.

Muadil ilaçlar konusunda doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamaya yapmayınız. Kontrol altında kremin muadilleri de kullanılabilir. Betnovate krem muadili olarak etken maddeleri aynı olan şu kremleri sıralamak mümkündür;

 • Seroderm pomad
 • Celestoderm krem
 • Betnovate merhem
 • Betnovate losyon

Betnovate Krem Ne İşe Yarar

Betnovate Krem Nasıl Kullanılır?

Dermatit, egzama ve sedef hastalığı gibi iltihaplı ve kaşıntılı alerjik cilt sorunlarında kullanılan krem, oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Ciltte iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkilerini azaltmak amacı ile kullanılan bir üründür. Uzman kişiler tarafından reçetelendirilen ilaç, doğru kullanım şekline uygun kullanılır ise tedavi etkisini gösterir. Betnovate krem kullanımına uygun olan durumlar şu şekildedir;

 • Egzama ve sedef
 • Alerjik kontakt dermatit
 • Böcek ısırıkları
 • Prurigo nodülaris
 • Seboreik dermatit
 • Dış kulağın iltihabik durumları
 • İsilik
 • Diskoid lupus eritematozus

Betnovate Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin doğru şekilde uygulanması durumunda ciddi yan etkileri bulunmaz. Betnovate krem yan etkileri krem sürülen bölgede şu şekilde görülebilir; batma hissi, şişlik, tahriş ve kaşıntı olabilir. Uzun süreli kullanımlarda cilt bariyerini inceltebilir, bu nedenle çatlama ve damarların belirgin hale gelmesi mümkündür. Tavsiye edilen şekilde ve sürede kullanılmasına dikkat edilmelidir. Kremin sunduğu faydaların zararından daha fazla olduğu bilinir. Doktorlar tarafından tavsiye edilen krem, ciddi herhangi bir soruna yol açmaz. Bilinen büyük bir yan etkisi bulunmasa da herhangi bir olumsuz durum karşısında doktorunuza danışabilirsiniz.

Betnovate Krem Nasıl Uygulanır?

Betnovate krem nasıl uygulanır sorusuna en doğru yanıtı almak için doktorunuza danışabilirsiniz. Kremi uygulamadan önce eller ve kremin uygulanacağı bölgenin yıkanması ve kurulanması gerekir. Krem her zaman ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Yoğun bir krem olması nedeni ile gereğinden fazla kremin sıkılmasına gerek yoktur. Parmak ucuna sıkılan krem ile iki avuç büyüklüğündeki bir alana krem sürülebilir.

Günde 3 kere ya da 2 kere kullanıma uygundur. Sürme konusunda doktorun talimatlarına uyulması gerekir. Önerilmesi durumunda kremin uygulandığı bölge sargı bezi ile kapatılabilir. Kremi kullanacak olan kişilerin 2 yaşından büyük olması gerekir. İsilik gibi sorunların tedavisinde kullanılsa da bir yaşından küçük çocuklar için uygun değildir.

Betnovate Krem Kullanıcı Yorumları

Çeşitli cilt sorunlarına iyi gelen krem, düzenli kullanım sonucunda etkilerini gösterebilir. Betnovate krem kullanıcı yorumları incelendiği zaman etkilerinin kısa sürede görüldüğü ile karşılaşılır. Doktor önerisi ile kullanıma başlanılan kremin doğru şekilde uygulanması gerekir. Belitrilen zamanlarda ve şekilde sürülen krem sayesinde cilt sorunlarından kısa sürede kurtulmak mümkündür. Kullanıcıların krem kullanım deneyimleri, doktor önerisi üzerine gerçekleşir. Eczaneden reçete ile alınabilen krem, farklı cilt sorunları için kullanılabilir. Kremi kullanan kişiler ile benzer rahatsızlıklara sahip olan kişilerin doktora danışmadan kremi kullanması oldukça riskli olabilir. Kremin mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

 • “Bende faydasını gösterdi. Herkese göre etkisi değişir tabii ama egzama sorunu yaşayanlar için tavsiye ederim.”
 • “Bir arkadaşım kullandı ve sonuçlar iyi oldu. Şimdi kendim de kullanmaya başladım.”
 • “Ben kullandığımda hastalığıma iyi etkileri oldu ama düzenli kullanmak gerekiyor kısa sürede etki göstermiyor.”

Betnovate Krem Fiyat

Betnovate krem fiyatı Mart 2023 itibari ile 55.52 TL’dir.

Not: Sitemizde ilaç, krem ya da farklı herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. Yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup satışı söz konusu değildir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.