user
e
sv

Beklazon Krem Ne İşe Yarar?

Beklazon krem yaygın şekilde görülen egzama tedavisinde kullanılan bir medikal kremdir. İltihaplı cilt hastalıklarının tedavisine uygundur. Cilt üzerine uygulanan krem egzama, yüzde plak oluşumu, alerjik dermatit ve sedef hastalığı sorunlarında kullanılabilir. Losyon ve merhem formunda da satışı yapılan bir kremdir.

Beklazon Krem Muadili Nedir?

Beklazon krem ne işe yarar hakkında bilgi sahibi olmak için etkin maddesine bakılabilir. Oldukça etkili şekilde sonuç alınmasına yardımcı olan krem, uygulanacak olan cildin yapısına göre form değişikliği tercih edilebilir. İltihaplı cilt sorunlarının tedavisinde kısa süre içinde iyileşme görülmesini sağlar. Kortizon içeriği bulunan krem egzama ve sedef tedavilerinde sık şekilde kullanılır.

İçerik ve etkin madde olarak benzerlik gösteren ilaçlar için eş değer ilaçlar adı verilir. Benzer amaçlar için kullanıma uygun olan ilaçlardır. Beklazon muadili olan ilaçlar benzer özelliklere sahip olsa da doktora danışmadan kullanılmaması gerekir. İlaçların kullanım şekilleri ve amaçları farklılık gösterebilir. Eşdeğer olan ilaçlar şu şekildedir;

  • Rinoclenil sprey,
  • Beklamet pomad,
  • Becday inhilasyon,
  • Rinobek sprey.

Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?

Çocuklarda ve yetişkinlerde kullanıma uygun olan bir medikal kremdir. Atopik ve diskoid egzama dahil olmak üzere çeşitli egzama türleri için kullanılabilir. Alerjik dermatit, primer irritan ve cilt plak tedavisinde tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Nemli ve sızıntılı şekilde görülen lezyonların ya da nemli ve kıllı olan alanlarda bulunan lezyonlarda kullanımı tercih edilir. Nasıl kullanılması gerektiği hakkında uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Bilinçsiz şekilde kullanım riskli durumlara yol açabilir. Akne ve gül hastalığı tedavilerinde kullanıma uygun değildir.

Beklazon Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Beklazon krem yan etkileri incelendiği zaman içeriğinde bulunan setil alkolün çeşitli reaksiyonlara sebep olduğu görülebilir. Setil alkolün deri ile reaksiyona girmesine, propilen glikol sebebiyle ciltte irritasyona yol açabilir. Uygulanan steroidlere bağlı olarak deride renk değişikliği ve hipertrikozis de görülen yan etkilerinden biri olabilir. Yapılan çalışmalar sonucunda ciddi bir yan etkisinin yaygın olarak görülmediği belirlenmiştir.

Beklazon Krem Nasıl Uygulanır?

Beklazon krem nasıl uygulanır sorusunu ilk olarak doktorunuza ya da eczanıza sormanız gerekir. Kullanım şekli, tedavi amacına göre değişiklik gösterebilir. Özel olarak kullanım önerisinde bulunulmadığı zaman ince bir tabaka halinde hastalığın bulunduğu bölgeye uygulanması gerekir. Kullanım öncesinde mutlaka ellerin ve krem sürülecek bölgenim temizlenmesi gerekir. Temizlik sonrası kurulama yapılması gerekir.

Beklazon Krem Kullanıcı Yorumları

Doktor gözetiminde doğru şekilde kullanan kişilerin Beklazon kullanıcı yorumları olumlu şekildedir. Medikal bir ilaç olması ve içeriğinde bulunan setil alkol nedeni ile mutlaka bir uzmana danışılması gerekir. Danışmadan kullanılması, cilt üzerinde yaşanan sorunların daha ciddi bir hal almasına neden olabilir. Olası yan etkiler, bilinçsiz kullanımlarda ortaya çıkabilir. Kullanıcı yorumları dikkate alınarak kullanım tercih edilmemelidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.