user
e
sv

Balyaj Modelleri Neler? Balyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Balyaj Modelleri

Balyaj modelleri saçların renginin değiştirilmeden saçlara canlılık katmak için tercih edilebilecek bir modeldir. Özellikle son yıllarda tercih edilen bu saç modeli kadınların hem doğal saç rengini koruyabilmesini sağlar hem de saça renk katılmasına yardımcı olur.

Balyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Balyaj modelleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler öncelikle balyajın ne olduğu hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmalıdır. Balyaj ve röfle birbirine benzer işlemlerdir. Röfle işleminde saçın tamamına renk katılırken balyaj işleminde sadece saçın uçlarına renk katılır. Balyajın yapılmasının amacı ise uygulandığı bölgenin daha ışıltılı ve renkli görünmesini sağlamaktır. Balyaj kısa saçlı, orta uzunluktaki saçlı ve uzun saçlı kadınlara uygulanabilecek bir renk katma işlemidir.

Balyaj Nedir

Balyaj işlemi kuaförler tarafından kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Saçlara balyaj uygulanabilmesi için öncelikle hangi saç renginin uygulanacağına karar verilmelidir. Saça uygulanacak balyaj rengi saç rengi ve kişilerin cilt rengi ile uyumlu seçilir. Balyaj rengine karar verildikten sonra saçını uçlarına karar verilen rengin uygulanması sağlanır. Saçlara balyaj yapılması işlemi kuaförlerde yapılabileceği gibi evde de yapılabilecek bir işlemdir. Evde veya kuaförde fark etmeksizin yapılan balyaj işleminden kısa bir süre sonra saçlara cila uygulaması yapılmalıdır. Bu yöntem sayesinde saçlarının tamamını boyatmak istemeyen ama saçlarına canlılık katmak isteyen kişiler istediklerini elde edebilirler.

Kısmi Balyaj Nedir?

Balyaj modelleri balyajın uygulanacağı alana bağlı olarak değişiklik gösterir. Kısmi balyaj saçın belirli bir bölümüne boyama işleminin uygulanması durumudur. Bu balyaj modelinde saçın tamamı renklendirilmez ve saçın belirli bir kısmına renk katılır. Bu saç modeli saçında küçük bir değişiklik isteyen kişilerin veya balyajın kendisine yakışıp yakışmayacağını merak eden kişilerin tercih edebileceği bir modeldir. Ayrıca kısmi balyaj kısa saçlı kişilerin de tercih edebileceği balyaj modellerinden birisidir. Kısa saçlı kadınların saçlarının uçlarına uygulanacak balyaj ile saçlarını renk katabilmeleri mümkün olur.

Kısmi Balyaj Nedir

Balyaj işlemi kişilerin sahip olduğu saç uzunluğuna ve saçta hangi renk tonunun kullanılacağına bağlı olarak farklı zaman dilimleri içerisinde gerçekleştirilir. Saçlarda ince balyaj tercih eden kişilerin işlemleri daha kısa süre içerisinde tamamlanırken dengeli balyaj isteyen kişilerin kuaförde daha uzun saatler geçirmesi gerekebilir. Saça uygulanacak balyaj işlemi 45 dakika ile kişinin saç uzunluğuna bağlı olarak 3 saat arasında değişebilir. Ayrıca saça balyaj işlemini uygulayacak olan kişinin ne kadar deneyimli olduğuna bağlı olarak da işlemin süresinde değişiklikler meydana gelir. Balyaj yaptırmak isteyen kişiler ve balyaj için ne kadar vakit ayırması gerektiğini bilmek isteyen kişiler kuaföre gitmeden önce balyaj modeli incelemesi yapabilir. Balyaj modelinin belirlenmesinin ardından kuaförde daha kısa süre içerisinde istenilen saçlara sahip olabilmek mümkündür.

İnce Balyaj Nedir?

Balyaj modelleri arasında yer alan bir diğer model ise ince balyajdır. Bu balyaj modelinde saçlara daha doğal bir görünüm katabilmek için işlemler uygulanır. İnce balyajın uygulanabilmesi için kişilerin sahip olduğu saç renginin bir ya da iki ton açık rengi tercih edilir. Bu sayede saçta daha yumuşak bir geçiş yakalanabilir. İnce balyajın uygulanması sayesinde hem saçlara doğal bir hareketlilik katılabilir hem de saç renginde çok büyük değişikliklerin önüne geçirebilir.

Balyaj Modelleri

Dengeli Balyaj Nedir?

Saça uygulanacak olan balyaj modeli saç rengine ve saç uzunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Koyu saç rengine sahip olan kişilerin tercih edebileceği en doğru balyaj modeli dengeli balyaj modelidir. Bu balyaj modelinde boya saçın tamamına dengeli bir şekilde uygulanır. Saç rengi ile uyumlu olarak seçilen balyaj modeli sayesinde saçın tamamında ciddi değişiklikler yapılır. Bu yöntem özellikle koyu saç renginden sıkılan kadınların tercih edebileceği bir yöntemdir. Ayrıca daha keskin yüz hatlarına sahip olan kadınlar yüz hatlarını ön plana çıkarabilmek için de dengeli balyajı deneyebilirler.

Dengeli Balyaj

Ters Balyaj Nedir?

Balyaj modelleri arasında yer alan bir diğer model ise ters balyajdır. Ters balyaj daha özgür ruhlu olan ve aykırı saçlara sahip olmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bir modeldir. Özellikle kısa saçlara sahip olan kadınlar saçlarının daha katmanlı görünebilmesi için bu modeli tercih edebilirler. Bu balyaj modelinde saçlara daha koyu renk katılması sağlanır. Normalde balyaj kişilerin saçlarına daha açık tonlarda renk katılması için gerçekleştirilen bir işlemdir. Ters balyajda ise durum tam tersidir ve kadınların saçlarına daha koyu bir görünüm katılması sağlanır. Bu saç modeli sayesinde saçların daha hacimli ve havalı görünebilmesi mümkündür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.