user
e
sv

Balerin Tırnak Nedir? Çeşitleri Neler ve Nasıl Yapılır?

Balerin tırnak son yılların en çok sevilen tırnak modellerinden biridir. Gelişen moda anlayışı tırnaklara da yansımış ve bu durum tırnaklara oje uygulaması öncesinde yapılan manikür ürün birçok farklı çeşide sahip olmasını sağlamıştır. Tırnakların kesilerek ve çeşitli şekillerde törpülenerek farklı modellere sahip olması balerin gibi farklı tırnak modellerine sahip olma konusunda önemli bir rol oynar. Son yılların favorisi haline gelen balerin tırnak modelinin de kendine ait farklı çeşitlere olduğunu dile getirmek mümkündür.

Balerin Tırnak Nedir?

Balerin en temel haliyle bir tırnak şeklidir. Badem tırnak şekli ile sıklıkla karıştırılan balerin tırnak, tırnağın üst kısmının badem tırnaktan daha küt bir yapıya sahip olmasıyla meydana gelir. Adını balerin ayakkabısından alan ve şekil olarak da balerin ayakkabısına benzeyen bu tırnak modeli son yılın en popüler modellerinden biri olarak bilinmektedir.

Özellikle tırnaklarına nail art yaptırmayı sevenlerin tercih ettiği balerin tırnak elleri daha uzun gösterir. Bu model tırnaklar törpü yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

Balerin Tırnak Nasıl Yapılır?

Balerin tırnak özellikle tırnak yatağı dar olan kadınlar tarafından tercih edilir. El ve parmakların daha uzun ve zarif gözükmesini sağlayan balerin tırnak çeşitleri  uzun ve kısa gibi farklı modellere sahiptir. Ancak balerin tırnak kullanmak için tırnaklarım belirli bir uzunluğa sahip olması gerektiğini de dile getirmek gerekir.

Balerin tırnak için tırnaklar uca doğru daraltılır ve küt bir kesim yapılır. Ardından her 2 yandan törpü yapılarak stiletto görüntülü tırnaklar elde edilir. Son aşamada ise bir tırnak makası veya törpü kullanılarak tırnak ucu daha kötü bir görüntüye kavuşturulur.

Balerin Tırnak Kullanımı Esnasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Balerin tırnak kullanımı hassas yapıda olan kırılgan tırnaklar için uygun değildir. Dar ve uzun bir model olması kolay bir şekilde kırılabiliyor olmasını sağlar. Eğer kırılgan ve hassas tırnaklara sahip olmanıza rağmen balerin tırnak kullanmak istiyorsanız akrilik protez tırnak tercih edebilir ve böylelikle tırnaklarınızın kırılma riski olmadan keyifli bir kullanıma sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

Balerin tırnak kullanımı esnasında tırnaklarınızı güçlendirecek ürünlerden yana tercih yapabilirsiniz. Bulaşık yıkamak gibi elinizi suya sokmanız gereken aktivitelerden ise suyun tırnaklarınızı yumuşatması riskine karşın eldiven kullanmanız önerilir.

Balerin Tırnak ile Hangi Ojeler Kullanılır?

Balerin tırnak modeli kullanıyorsanız birçok farklı ojeden yana tercih yapabilirsiniz. Özellikle mat ve soluk tonlar balerin tırnak modeliyle oldukça şık ve estetik bir görüntü yaratacaktır.

Balerin tırnak modelinin kısa süre içerisinde çok büyük bir popülerlik kazanmış olmasını sağlayan en önemli özelliği elleri olduğundan daha uzun ve dolayısıyla daha estetik gösteriyor olmasıdır. Ancak bu noktada balerin tırnak bakımı  için dikkat edilmesi gereken pek çok farklı etken olduğunu çünkü balerin tırnakların kolay bir şekilde kırılabileceğini de dile getirmek gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.