user
e
sv

Balaban Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Balaban Krem

Balaban krem ciltte meydana gelen enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilir. İlacın kullanımı doktor gözetiminde gerçekleştirilmelidir ve doğru şekilde kullanılması durumunda bakterilerin tedavi edilebilmesi mümkündür.

Balaban Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Balaban krem 15 gramlık tüplerde eczanelerde satışa sunulan bir krem türüdür. Beyaz renkli olan ve homojen bir yapıda satışa sunulan bu krem antibiyotik içeriği ile dikkat çeker. Kremin antibiyotik özelliğe sahip olması ciltte meydana gelen enfeksiyonların ve bakterilerin tedavisinde kullanılmasını sağlar. Antibiyotik içeren bu kremin içerisinde kalsiyum ve mupirosine kalsiyum da bulunur. Krem içerisinde yer alan etkin maddelere ek olarak yardımcı maddeler de ciltte meydana gelen bakterilerin tedavisinde oldukça önemlidir.

Balaban kremin kullanılması sayesinde ciltteki bakteriyel enfeksiyonların tedavi edilebilmesi mümkün olur. Bu kremi kullanılması ciltte meydana gelen açık yaraların kısa sürede iyileştirilmesini de sağlar. Kişilerin ciltlerinde çıban veya ağrılı sivilce bulunması durumunda da bu kremin kullanılabilmesi mümkündür. Antibiyotik özelliği ile dikkat çeken kremin kullanılması sayesinde vücuttaki enfeksiyonlarla savaşabilmek ve vücutta meydana gelebilecek enfeksiyonların engellenmesi mümkün olur. Krem ciltte kullanıldığı gibi genital bölgede de kullanılan kullanılmayacağı merak edilir. Kremin genital bölgelerde kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılmasında fayda vardır. İlacın sahip olduğu antibiyotik özellik ilacın genital bölgedeki hastalıklara veya basura iyi geleceği anlamına gelmediğinden ilaç kontrolsüz şekilde kullanılmamalıdır.

Balaban Krem

Balaban Krem Nasıl Kullanılır?

Balaban krem bakteriyel enfeksiyonların tedavi edilebilmesinde ve engellenebilmesinde tercih edilen bir krem türüdür. İlacın kullanılması sayesinde açık yaraların tedavi edilebilmesi ve travmalar sonucunda oluşan yaraların iyileştirilmesini sağlanabilmesi de mümkündür. Balaban kremin kullanımı oldukça basittir ve ilacın nasıl kullanılması gerektiği doktor tarafından önerilir. Krem doktoru tarafından başka şekilde önerilmediği takdirde şöyle kullanılabilir:

  • Balaban kremin kullanılması sırasında öncelikle hastalıklı bölgenin temizlenmesi gerekir
  • Hastalıklı bölgenin temizlenmesinin ardından bölgenin kuru bir peçete ile kurulanmasında da fayda vardır
  • Doktor tarafından başka türlü önerilmediği takdirde bu kremin günde 2 ya da 3 defa kullanılması gerekir
  • İlacın daha kısa sürede etki etmesinin sağlanabilmesi için kremin uygulandığı bölgenin gazlı bez ile sarılmasında fayda vardır
  • İlacın 10 günden fazla kullanılmaması ve doktor tarafından reçeteye yazıldığı şekli ile kullanılmasında fayda vardır.

Balaban Krem Nedir

Balaban Kremi Kimler Kullanamaz?

Balaban krem hamilelik döneminde kullanılmaması gereken bir kremdir. Hamile olan bireylerin bu kremi kullanabilmesi için doktorları ile görüşmesi ve doktor onayı olmadan kremi kesinlikle kullanmamasında fayda vardır. Krem hamileler tarafından kullanılamayacağı gibi emziren kişiler tarafından da kullanılamaz. Balaban kremin çocuklarda ve bebeklerde kullanımına yine doktor tarafından karar verilmelidir. Özellikle kremin bebeklerde kullanılmasından önce mutlaka bir çocuk doktoruna danışılması ve doktorun uygun görmemesi durumunda kremin kesinlikle kullanılmaması gerekir. Krem doktor tarafından önerilmediği takdirde basur veya genital bölgede kullanılmaması gereken bir krem türüdür. Doktor tarafından önerildiği şekilde kremin kullanılması durumunda ciltte meydana gelen enfeksiyonlardan kısa süre içerisinde kurtulabilmek ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilmek mümkün olur.

Balaban Krem Ne İşe Yarar

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.