user
e
sv

Bactroban Krem Nedir, Neye İyi Gelir?

Bactroban Krem

Bactroban krem ciltte meydana gelen enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilen bir ilaç türüdür. İlacın kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır ve ilacın kullanılmasından önce bazı kritik noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Bactroban Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bactroban krem ciltte meydana gelen bakterilerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Antibakteriyel özelliği ile dikkat çeken bu ilaç ciltteki hasarların tedavi edilmesinde de tercih edilebilir. Travma veya kaza sonucunda ciltte meydana gelen yırtıkların ve yaraların tedavisinde de kremin uygulanması durumunda cilt kısa süre içerisinde iyileşecektir. Çeşitli yaralanmaların sonucunda cilde dikiş atılması gerektiği durumlarda bu ilacın kullanılması ile dikiş atılan bölgenin kısa süre içerisinde iyileştiği görülür. Ciltteki enfeksiyonların tedavisinde ilacın kullanılabilmesi mümkün olduğu gibi iltihaplı sivilcelerde de bu ilaç kullanılabilir. 15 gramlık tüpler halinde satışa sunulan bu ilaç reçeteli olarak kullanılması gereken bir ilaçtır. İlaç içerisinde kortizon yer almadığından ilacın kullanımı sırasında ciddi yan etkiler ile karşılaşılmaz.

Bactroban Krem

Bactroban kremin kullanılması sayesinde cildin kısa süre içerisinde iyileşme gösterebilmesi mümkündür. Kremin vücuda sağlamış olduğu faydalar şu şekilde açıklanabilir:

 • Kremin kullanılması ile iltihaplı sivilcelerin tedavi edilebilmesi mümkündür
 • Vücutta meydana gelen çıbanların kurutulmasında da bu krem tercih edilebilir
 • Ciltte meydana gelen bakterilerin ciltten uzaklaştırılabilmesi için bu kremin kullanılmasında fayda vardır
 • Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen zedelenmelerin ve yırtıkların tedavisinde de bu krem kullanılabilir
 • Kıl kökü iltihabında ve yaralarda da ilacın kullanılması ile hasarlı bölgelerin iyileşme gösterebilmesi mümkündür
 • İlacın kullanılması sayesinde ciltteki iltihabın kurutulması ve ciltte meydana gelebilecek daha ciddi hastalıkların engellenebilmesi de mümkün olur
 • İlacın düzenli şekilde kullanılmasında cilt daha sağlıklı olur ve cilt renginde iyileşme görünür.

Bactroban Krem Nedir

Bactroban Krem Nasıl Kullanılır?

Bactroban krem doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır. Kremin kullanılması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde ciltteki bakterilerden ve enfeksiyonlardan kısa süre içerisinde kurtulabilmek mümkün olacaktır. Doktor tarafından farklı şekilde reçete edilmediği takdirde ilacın şu şekilde kullanılması önerilir:

 • İlacın uygulanacağı sorunlu bölgenin temizlenmesi ve kurutulması gerekir
 • Sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülen krem hafif masaj yapılarak yedirilir
 • Kremin hem etrafa bulaşmaması hem de kısa süre içerisinde etkisini gösterebilmesi için hasarlı bölgenin üzeri gazlı bez ile kapatılabilir
 • Doktor tarafından başka şekilde önerilmediği durumda ilaç günde 3 defa kullanılabilir
 • İlacın etkisini 5 gün içerisinde gösterdiği bilindiğinden 5 günün ardından doktora danışarak ilacın kullanımına devam edilip edilmeyeceğine karar verilebilir
 • İlaç etkisini 5 günde göstermeye başlarsa ilacı 10 gün kullandıktan sonra bırakmakta fayda vardır.

Bactroban Krem Ne İşe Yarar

Bactroban Kremi Kimler Kullanamaz?

Bactroban krem kortizon içermediği için kullanımında herhangi bir engel bulunmayan ilaç türüdür. İlacın kullanımı çocuklarda ve bebeklerde doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. İlacın içerisinde kortizon yer almasa da hamilelerin ve emziren bireylerin bu ilacı kesinlikle kullanmaması gerekir. Böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği ile mücadele eden kişilerin de bu kremi kullanırken doktoruna danışmalarında fayda vardır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.