user
e
sv

Bacoderm Krem Ne İşe Yarar?

Bacoderm krem etkin madde olarak mupirosin içerir. Yardımcı maddesi ise polietilen glikoldür. Beyaz renge sahip olan pomad, cilt üzerinde kullanmak için uygun bir kremdir. Cilt üzerinde kullanılan antibiyotik ve bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanabilir. Ciltte oluşan derin yaraların iyileşmesinde kullanılan krem, oldukça kısa sürede tedavi yapılmasını sağlar.

Bacoderm Krem Muadili Nedir?

Bacoderm krem ne işe yarar sorusu cilt sorunları yaşayan kişiler tarafından merak edilir. Krem doğru şekilde uygulanır ise; iltihaplı cildi ve yaraların iyileşmesini sağlar. Antibiyotik özelliği bulunası, kremin hızlı şekilde etki göstermesini sağlar. Özellikle yaraların iyileşmesi için sık şekilde tercih edilen kremlerden biridir.

Kremin yardımcı ve etkin maddelerine benzer özellikler gösteren ilaçlar aynı amaçlar için kullanıma uygundur. Benzer özelliklere sahip olan ilaçların kullanımından önce doktorunuza ya da eczanıza danışmanız gerekir. Becoderm krem muadili olan ilaçlar şunlardır;

 • Bactroban,
 • Balaban,
 • Dextrocin,
 • Mupiderm,
 • Mupobel,

Bacoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Antibiyotik özelliği sayesinde deri hastalıklarında çabuk iyileşme almak için kullanılır. Ciltteki iltihabın kısa sürede kurumasını sağlar. Cildin yapılanmasını ve yaranın iyileşmesinde yardımcı olur. Darbe sonucunda oluşan morlukların giderilmesi için kullanılabilir. Yara izleri üzerine uygulandığı zaman kısa sürede cildi yeniler. Krem içeriğinde bulunan maddeler, cildi besler. Sivilce lekelerinin yol açtığı pürüzlerin giderilmesini sağlar. Etkilerini oldukça kısa bir süre içinde gösterir. Deri altında oluşan apselerin tekrardan oluşmasını engelleyebilir.

Bacoderm Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Bacoderm krem yan etkileri içeriğinde bulunan etkin madde ile bağlantılı olabilir. Etkin maddesine duyarlılığı bulunan kişilerde farklı yan etkiler görülebilir. Yapılan araştırmalar sonucunda herhangi bir güçlü etkisi görülmemiştir. Cilt dostu şekilde kullanıla kremin olası yan etkileri şu şekilde sıralanabilir;

 • Ağrı,
 • Şişme,
 • Kızarıklık,
 • Kaşıntı,
 • Döküntü.

Bacoderm Krem Nasıl Uygulanır?

Kremin kullanımı ile ilgili doktor ya da eczacı özel bir tavsiyede bulunduysa uyulması gerekir. Tan koyulduktan sonra doğru tedavi için kullanılan kremin uygulanması konusunda özel kullanımlar oluşturulabilir. Doktor ya da eczacı farklı bir kullanım belirtmediyse günde üç kere kullanılması gerekir. Bacoderm krem nasıl uygulanır sorusu için ince bir tabaka halinde uygulanır cevabı verilebilir. Yatmadan önce kullanımda ya da gün içinde uygulamadan önce cildin temizlenmesi gerekir. Kullanıcıların, hijyen konusuna özen göstermesinde fayda bulunur. Düzenli kullanım sayesine iyileşme oldukça kısa süre içinde gözlenir.

Bacoderm Krem Kullanıcı Yorumları

Becoderm krem kullanıcı yorumları incelendiği zaman kremin antibiyotik özelliğinin öne çıktığı görülebilir. Çeşitli cilt sorunlarında kullanılan krem ile kısa süre içinde iyileşme elde edilmiştir. Cildin yenilenmesini sağlayarak sunduğu katkı, cilt üzerinde oluşan yara ya da iltihabın kısa süre içinde geçmesini sağlar. Kullanım konusunda yardım almak için kullanıcı yorumlarına değil, doktor ya da eczacıya danışılması gerekir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.