user
e
sv

Antibiyotikli Krem Çeşitleri Neler?

Antibiyotikli Krem

Antibiyotikli krem deri hastalığı bulunan kişilerin tercih ettikleri kremler arasında yer alır. Antibiyotik içeren kremler sayesinde vücutta meydana gelen deri hastalıklarının tedavi edilebilmesi ve oluşabilecek enfeksiyonların önüne geçilebilmesi mümkündür.

Antibiyotikli Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Antibiyotikli krem içerisinde antibiyotik bulunan kremler olarak açıklanabilir. Bu kremler deri hastalıklarında ve deride meydana gelen iltihaplanmalarda kullanılabilir. Bu kremlerin diğer kullanım alanları ise şöyle açıklanabilir:

  • Vücutta meydana gelen çıban gibi iltihaplı hastalıkların tedavisinde
  • Apselerin tedavisinde
  • Çeşitli travmalar sonrasında meydana gelen açık yaraların tedavi edilmesinde
  • Ameliyat veya dikiş bulunan alanlarda enfeksiyonun önlenmesinde
  • İltihaplı sivilcelerin geçmesinde
  • İltihaplı sivilcelerin vücudun diğer bölgelerine yayılmasının engellenmesinde
  • İltihaplı yaraların tedavisinde
  • İltihaplı yaraların vücutta bırakmış olduğu izlerin ve lekelerin tedavi edilmesinde kullanılır.

Antibiyotikli kremler doktorlar tarafından yazılması gereken kremlerdir. Kişilerin vücudunda meydana gelen travmalar veya iltihapların engellenebilmesi için farklı kremler kullanılabilir. Bu nedenle kremlerin nasıl uygulanabileceği doktorlar tarafından belirlenir. Doktorlar tarafından reçete de yazıldığı şekilde kullanılan kremler ile vücuttaki iltihapların ve yaraların tedavi edilmesi mümkündür. Antibiyotik içeren kremlerin kullanılması durumunda doz aşımının yapılmamasına dikkat edilmelidir.

Kremlerin çok fazla kullanılması durumunda kremlerden yarar görmek yerine zarar görülebilir. Ayrıca kullanılacak olan kremlerin türüne bağlı olarak bazı kremler yara üzerine direkt olarak sürülmemesi gereken kremler olabilir. Bu nedenle vücudunda iltihaplanma veya çeşitli travmalar meydana gelen kişilerin antibiyotikli kremleri kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışması gerekir. Doktor gözetiminde kullanılmayan antibiyotik içeren kremler vücutta çeşitli komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Polimisin Krem

Polimisin Krem

Polimisin krem antibiyotikli krem çeşitleri arasında yer alır. Bu krem 3,5 gramlık tüplerde satışa sunulur. Açık sarı ve homojen bir renge sahip olan bu krem sahip olduğu antibiyotikler sayesinde iltihapların iyileşmesinde kullanılabilir. Özellikle kişilerin gözlerinde veya göz kapaklarında meydana gelen enfeksiyonların tedavisi için bu krem tercih edilir. Polimisin krem doktor gözetiminde kullanılması gereken bir krem türüdür. Bu krem doktor tarafından tarif edildiği şekilde göz kapağının iç kısmına veya göze uygulanabilir. Kremin günde kaç defa kullanılması gerektiği ve kaç miligram kullanılması gerektiği doktor tarafından belirlenir. Kremin kullanılması sayesinde göz enfeksiyonlarının kısa süre içerisinde tedavi edilebilmesi mümkündür. Oldukça güçlü olan bu kremin doktor gözetiminde kullanılmasına dikkat edilmemesi durumunda gözde bakterilerin oluşması ile karşılaşılabilir.

Imex Krem

Imex Krem

Antibiyotikli krem türleri arasında en popüler kremlerden birisi Imex sivilce kremidir. Antibiyotikli kremler vücutta bulunan iltihapların temizlenmesinde ve iltihaplı sivilcelerin geçirilmesinde kullanılan krem türleridir. Vücudunda çok fazla iltihaplı sivilce bulunan kişilerin kullanması gereken krem ise Imex sivilce kremidir. Imex sivilce kremi cilt üzerine uygulanır ve sivilcelerin kısa süre içerisinde tedavi edilmesinin sağlar. Düzenli şekilde kullanılan bu krem sayesinde ciltte bulunan aktif sivilcelerin söndürülebilmesi ve sivilceler içerisinde yer alan mikrobun temizlenebilmesi mümkün olur.

Imex kremin kullanılması sayesinde ciltteki aktif sivilceler 2 gün içerisinde tamamen kurur. Sivilce tedavisinde en fazla tercih edilen kremlerden biri olan Imex ciltte bulunan sivilceleri temizlediği gibi uzun süre ciltte sivilce çıkmasının da önüne geçer. Imex krem günde bir ya da 2 defa uygulanabilir. Sivilce bulunan bölgelere kremin uygulanması ve masaj yapılarak kremin yedirilmesi gerekir. Kremin vücuda daha fazla etki etmesinin istenilmesi durumunda ise sivilce bulunan yerlerin üzeri gazlı bez ile kapatılabilir. Krem uygulandıktan sonra yüzün yıkanmasına gerek yoktur ve krem kendi kendine cilde işler.

Fucicort Krem

Fucicort Krem

Fucicort krem hem antibiyotik hem de kortizon içermesi nedeniyle tercih edilen bir kremdir. Kremin içerisinde antibiyotik bulunması ile vücuttan meydana gelen iltihapların da sivilcelerin tedavi edilebilmesi mümkündür. Kremin içerisinde bulunan kortizon ise sivilceler nedeniyle vücutta meydana gelen kaşıntının tedavi edilmesini sağlar. 30 gramlık tüplerde satılan bu krem ile cilt hastalıklarından kurtulabilmek mümkündür. Özellikle bakteriler nedeniyle vücutta meydana gelen deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan bu krem ile vücuttan iltihapların uzaklaştırılabilmesi mümkündür. Fucicort krem kullanımı ile egzamanın tedavi edilebilmesi de mümkündür. Doktorların reçete ile kullanımını önerdiği bu krem sayesinde hem iltihaplardan hem de iltihaplanmanın yaratmış olduğu kaşıntı hissinden kurtulabilmek mümkün olur.

Stafine Krem

Stafine Krem

Antibiyotikli krem arayışında olan kişilerin tercih edebileceği bir diğer krem ise Stafine kremdir. Bu krem ciltte meydana gelen bakterilerin ve enfeksiyonun tedavisinde kullanılabilir. Krem içerisinde bulunan asitler sayesinde de yanık tedavisinde de kullanılmasını sağlar. Stafine krem ayrıca doktorlar tarafından bulaşıcı hastalıkların tedavisinde de tercih edilen krem türleridir. Kullanılan krem sayesinde bulaşıcı hastalıklara neden olan bakterilerin kontrol altında tutulabilmesi ve hastalığın bulaşıcılığını kaybetmesi amaçlanır. Stafine krem sivilceler ve sivilcelerin ardında bıraktığı lekelerin tedavisinde de kullanılabilir. Antibiyotik ve içerisinde bulunan asitler sayesinde krem vücutta bulunan lekelerin tedavi edilmesini sağlar. Bu kremin kullanılması ile daha pürüzsüz ve lekesiz bir vücuda sahip olabilmek mümkündür.

UYARI

Antibiyotikli krem kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sebebiyle oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda kadinhayati.com sorumluluk kabul etmemektedir.

UYARI! Sitemizde İlaç Satışı Yapılmamaktadır. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.