user
e
sv

Aldara Krem Nedir, Neye İyi Gelir?

Aldara Krem

Aldara krem cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Bu kremin kullanılması sırasında doktorun önerilerine uyulması ilacın alerjik reaksiyonlara neden olmaması için oldukça önemlidir.

Aldara Krem Nedir ve Ne İşe Yarar?

Aldara krem cilt üzerinde meydana gelen siğillerin tedavisinde kullanılabilir. Bu krem özellikle dış genital bölgelerde meydana gelen siğillerde ve anüs çevresindeki siğillerde tercih edilir. İlacın kullanılması sayesinde siğillerin tedavi edilebilmesi mümkün olur. İlaç siğillerin tedavisinde kullanılabildiği gibi ciltte meydana gelen kanserlerin tedavisinde de kullanılabilir. Güneş kreminin kullanılmaması sonucunda ciltte meydana gelen güneş hasarının tedavisinde de bu ilacın kullanılabilmesi mümkündür. İlacın içerisinde imikimod adı verilen bir etken madde ve alkol gibi bazı yan maddeler de bulunur. İlacın doğru şekilde kullanılması durumunda vücutta meydana gelebilecek bakterilerin çoğalması önlenebilir.

Aldara Krem

İlacın doktor tarafından belirtildiği şekilde kullanılması durumunda kötü huylu olmayan cilt kanserlerini tedavi ettiği ve enfeksiyonlar ile mücadele ettiği biridir. İlacın kullanılması sayesinde cilt kanseri sonucunda kontrolsüz olarak çoğalan kanser hücrelerinin de engellenebilmesi mümkün olur.  Bu krem ayrıca genital siğillerin tedavisinde de kullanılabilir. Siğillerin üzerine uygulanan krem ile siğillerin temizlenmesi mümkündür. İlacın doktor tarafından vücudun farklı yerlerinde kullanılabilmesi için reçete edilebilmesi mümkündür. İlacın nasıl kullanacağına doktor tarafından karar verildikten sonra yüzde ve saçta da ilacın kullanılabilmesi mümkündür.

Güneş kreminin kullanılmaması ve cildin güneşe çok fazla maruz kalması durumunda oluşan cilt lekelerinin tedavisinde de bu krem kullanılabilir. İlacın farklı kullanım alanları bulunduğundan ilacın doktor kontrolünde kullanılması ve doktor tarafından ilacını nasıl kullanılması gerektiğinin hastaya anlatılması gerekir.

Aldara Krem Nedir

Aldara Krem Nasıl Kullanılır?

Aldara krem doktor gözetiminde kullanılması gereken bir ilaçtır. İlacın doktor tarafından nasıl kullanılacağı önerilmedi ise ilaç kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar yer alır. Krem uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde açıklanabilir:

  • Kremin uygulanmasından önce ellerin ve ilacın uygulanacağı bölgenin yıkanması gerekir
  • Eller ve hasarlı bölgenin yıkanmasının ardından güzelce kurulanmasında da fayda vardır
  • Krem çatlamış, iltihap kapmış veya göz çevresi gibi alanlara uygulanmamalıdır
  • İlacın ince bir tabaka halinde hasarlı bölgeye uygulanması ve hasarlı bölgenin kapatılmaması da oldukça önemlidir
  • Kremi uyguladıktan kısa süre sonra kişilerin duş alması veya krem uyguladıkları bölgeye su değdirmemesi de gerekir
  • Kremin cilt üzerinde ne kadar bekleyeceğine doktorun karar vermesi gerekir. Doktor tarafından belirlenen süre dolduğunda ilacın uygulandığı bölgenin sabun ve su ile temizlenmesi gerekir.

Aldara Krem Ne İşe Yarar

Aldara Kremi Kimler Kullanamaz?

Aldara krem cilde sağlamış olduğu etkiler ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Cinsel organlarda ve anüs çevresinde meydana gelen siğillerde kullanılan bu ilaç sayesinde bölgenin kısa süre içerisinde tedavi edilmesi amaçlanıyor. Kremin uygulanması ve kremin kimler tarafından uygulanamayacağı da krem kullanan kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Kremin 12 yaşından küçük çocuklarda doktor tarafından önerilmediği durumda kullanılmaması gerekir. Hamile bireylerin ve emziren annelerin de ilacı kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmaları gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.