user
e
sv

Aknefloks Krem Ne İşe Yarar?

Etken maddesi nadifloxacin olan Aknefloks krem ​​sadece eczanelerde satılan bir akne ilacıdır. Ciltte bakteri oluşumunu ve çoğalmasını engelleyen bakterilerin neden olduğu iltihaplı deri hastalıkları için faydalı bir antibiyotik olan Akneflox krem, uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda kullanılması gereken bir ilaçtır. Özellikle ergenlik döneminde olan bireylerde oluşan sivilcelerden kurtulmak için Akneflox losyonların kullanılması önerilmektedir.

Yüzde, özellikle alında, alına veya boyuna yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesinde, genital bölgede irin dolu (cerahatli) kabarcıklar ve gül kırmızısı kabarcıklar ile sivilce, kir ve yağın yoğunlaştığı yerlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Eksüdalı lezyonlarda, kesiklerde, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya ekzematöz ciltlerde veya rüzgar ve güneşe maruz kalmış ciltlerde  kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Kremin sürüldüğü yerde sarı lekeler oluşması normaldir.

Aknefloks Krem Muadili Nedir?

Mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç olan Aknefloks krem ne işe yarar sorusuna yoğun sivilce görüntüsünün azaltılması ve iltihaplı sivilcelerin sönmesi adına oldukça önemli bir rol oynadığını dile getirmek mümkündür. Ergenlik döneminde hormonal sebepler dolayısıyla meydana gelen aknelerin yarattığı cilt hassasiyetini giderir ve sivilcelerin iyileşmesini sağlar.

Eğer bu ilacın etken maddelerinden herhangi birine alerjiniz varsa kullanmanız kesinlikle önerilmez. Bunun yanı sıra ilacı bulamayan ya da ulaşamayan birçok hasta Aknefloks krem muadili hakkında araştırma yapmaktadır. Bu ürüne eşdeğer olan ilaçlar arasında;

 • Magnis krem,
 • Nabifeks krem,
 • Nadacne krem,
 • Nadixa krem bulunmaktadır.

İlacı muadil ile değiştirirken mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Aknefloks Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği ve reçete ettiği şekilde kullanmanız gerekmektedir. Aknefloks krem yıkanmış ve kuru cildinize günde 2 kez, sabahları ve yatmadan önce bir pamuk yardımı ile ince bir tabaka halinde uygulanabilir. Göz ve dudaklarla temasından kaçınmak gerekir. Tedavi süresi yaklaşık 8 haftadır. İlacı uyguladıktan sonra güneşe çıkmamaya dikkat edilmesi önerilir.

Aknefloks Krem nasıl uygulanır sorusuna en uygun yanıtı ancak bu ilacı size reçete eden doktor verebilir. İlacı mutlaka doktorunuzun sizin için uygun gördüğü şekilde ve süre boyunca kullanmaya devam etmeniz gerekir.

Aknefloks Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ilaca dair en çok yapılan araştırmaların arasında Aknefloks krem yan etkileri gelmektedir. Eğer doktor gözetiminde, bilinçli şekilde kullanılırsa herhangi bir yan etkisi olmadığı bilinmektedir.

 • Yüzde yanma hissi,
 • Güneş alerjisi
 • Kabarcıklar oluşması,
 • Kaşınma ve acıma hissi.

Aknefloks Krem Nasıl Uygulanır?

Bu ilaç yalnızca doktorunuzun sizler için uygun gördüğü şekilde uygulanmalıdır. Aksi halde mide ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüz, dudak, dil veya boğazda şişme gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşmak söz konusu olabilir. Bu gibi bir durumda mutlaka doktora danışmanız gerekmektedir.

Aknefloks Krem Kullanıcı Yorumları

Aknefloks krem kullanıcı yorumları daha önce bu ilacı kullanmamış ancak kullanması gereken hastalar tarafından merak edilmektedir. Yorumlar arasında;

 • Yoğun sivilcelerimi çok kısa süre içerisinde geçirdi.
 • Güneşe karşı çok hassas olmamı sağladığı için bıraktım.
 • Yüzümü çok kaşındırdı ve yaktı.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.