user
e
sv

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Etken maddesi metilprednizolon olan Advantan krem birçok farklı sebep dolayısıyla kullanılmaktadır Vücutta çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan etkileri azaltır. Antiinflamatuar, vazokonstrüktif ve antialerjik özelliklere sahip olan advantan krem, saçlı derideki iltihaplı ve kaşıntılı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Tam tıbbi gözetim altında kullanılması önerilen advantan emülsiyon krem, alerjik ve kontakt dermatit, ürtiker, kaşıntılı döküntü ve madeni para şeklinde döküntüler, alerjik döküntü (nörodermatit, atopik dermatit), çocukluk çağı döküntüsü, sarı, hafif yağlı ve kurudur. Döküntü (seboreik dermatit), varisli damarlarla ilişkili bacak döküntüsü, egzama alevlenmesi (ciltte kızarıklık ve kızarıklıkla seyreden kronik kaşıntılı  deri iltihabı)  ve başka türlü sınıflandırılmamış egzama (maya) tedavisinde endikedir.

Advantan Krem Muadili Nedir?

Advantan krem muadili ilaçlar arasında:

  • Extopix,
  • Exenate,
  • Efederm,
  • Ectopic bulunur.

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Yüksek su ve düşük yağ içeriği nedeniyle, bu krem ​​özellikle akut ve ağrılı egzama, çok yağlı cilt ve vücudun açık veya tüylü bölgeleri için uygundur. Bu ilacı doktorunuzun size reçete ettiği şekilde ve önerdiği süre boyunca kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde içerisinde alerjen varsa ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Tedavi süresi yetişkinler için 12 haftadır, bebeklerde ve çocuklarda bu süre 4 haftayı geçmemelidir.

Advantan Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Advantan krem yan etkileri ciltte hassaslaşma ve yanma hissi olarak bilinse de önerildiği şekilde kullanıldığı taktirde herhangi bir yan etkiye neden olmadığı bilinmektedir.

Advantan Krem Nasıl Uygulanır?

Advantan krem nasıl uygulanır sorusuna cilde ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe cilde sürülmesi şeklinde yanıt vermek mümkündür. Günde 1 kez uygulamanız yeterlidir.

Advantan krem ne işe yarar sorusuna enflamatuar ve alerjik cilt reaksiyonlarını önler ve kızarıklık, derinin kalınlaşması, kabuklanma, şişme, kaşıntı ve diğer rahatsızlıklar (yanma  veya ağrı) gibi cilt problemlerinin neden olduğu semptomları giderir yanıtını vermek mümkündür.

Advantan Krem Kullanıcı Yorumları

Advantan krem kullanıcı yorumları şu şekildedir:

  • Egzama sorunuma en iyi gelen ilaç oldu.
  • Hassas deriyi rahatlatıyor.
  • Kaşıntı ve hassaslık hissini kısa süre içerisinde giderdi.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.