user
e
sv

Abiye Saç Modelleri

Abiye Saç Modelleri

Abiye saç modelleri davet, düğün gibi özel günlerde tercih edilen modellerdir. Kullanan abiye kıyafetlerin üzerine kıyafetlerle uygun saçın yapılması durumunda şık bir görünüme kavuşabilmek mümkün olur. Abiyenin tarzına ve kişilerin saç tipine uygun olan modellerin tercih edilmesi sayesinde estetik bir görünüm elde edilebilir.

Bohem Abiye Saç Modelleri

Abiye saç modelleri kişilerin tarzına ve kullanacağı kıyafete uygun olmalıdır. Bohem tarza sahip olan kişiler daha özgür ruhlu oldukları için saçlarında da daha cesur tercihler yapabilirler. Bohem tarzda bir abiye kıyafet giyecek olan kişilerin tercih edebileceği saç modelleri arasında ilk sırada saç aksesuarlarının bulunduğu saç modelleri gösterilebilir. Uzun saça sahip olan kişiler saçlarında örgülerin yapılması ve örgülerin içerisine çiçeklerin yerleştirilmesini sağlayabilirler. Kullanacakları abiye kıyafetle uyumlu olan çiçeklerin kullanılması sayesinde elbise ve saç arasında bir bütünlük yakalanabilir. Bohem tarza sahip olan kadınların ayrıca dağınık topuzlar veya dağınık dalgalar yaptırabilmesi de mümkündür.

Bohem Abiye Saç Modelleri

Topuz Saç Modelleri

Abiye saç modelleri içerisinde en çok tercih edileni havalı abiye topuzlarıdır. Bu topuzlar özel gecelerde kullanılan abiyeler ile bütünlük yaratabilmesi için tercih edilir. Abiye saçlar ile kullanılacak havalı topuzların yapılabilmesi için öncelikle saça hacim verilmesi gerekir. Hacim verilen saç tepede toplanır ve saçın önünde bir bombe yaratılır. Saçın önündeki bombe saçın daha hacimli görünmesini ve yapılan topuzun daha şık görünmesini sağlayacaktır. Tepede yapılan topuz modelinin ardından saçlarının önünden birkaç tutamın çıkarılması ile hem daha salaş hem de daha şık görünebilmek mümkündür.

Abiye kıyafetler ile en fazla tercih edilen topuz modellerinden bir diğeri ise dağınık topuzlardır. Dağınık topuzlarda klasik topuzlardaki gibi saçların spreyleyerek sabitlenmesi durumu yoktur. Bu saç modelinde ensede dağınık bir topuz yapılır ve topuzun etrafında örgüler veya çiçekler yerleştirilir. Bu saç modeli hem rahatlığından ödün vermek istemeyen hem de şık bir görünüme kavuşmak isteyen kadınların tercih edebileceği bir modeldir. Ayrıca bu saç modeli düğünlerden nişanlara kadar tüm davetlerde tercih edilebilecek modeller arasında yer alır.

Topuz Saç Modelleri

At Kuyruğu Modelleri

Abiye saç modelleri arasında klasik tarza en uygun olan saç modeli at kuyruğu modelidir. Klasik bir tarza sahip olan veya katılacağı etkinlik davet salonlarında gerçekleştirilen kişiler daha klasik saçlara yönelebilirler. Klasik bir görünüm ve daha asil bir imaj yakalayabilmek isteyen kişiler at kuyruğu modelini tercih edebilirler. At kuyruğunda saçlar tepeden toplanır. Saçların tepeden toplanmasının ardından saçın önlerinde veya yanlarında çıkan küçük saçlar sabitlenir. Özellikle uzun saça sahip olan kişilerin yaptırmış olduğu at kuyruğu modeli ile daha zarif görünebilmeleri mümkün olur. At kuyruğunun yapılmasının ardından kişilerin isteğine bağlı olarak saçlarının uçlarının hafif şekilde şekillendirilmesi de tercih edilebilir.

At Kuyruğu Modelleri

Hacimli ve Dalgalı Saçlar

Abiye kıyafet kullanan kişiler kıyafetlerinin daha çarpıcı bir görünüme kavuşabilmesi için doğru bir saç modeli kullanmalıdır. Abiye kıyafetlerde kullanılabilecek saç modelleri arasında hacimli ve havalı dalgalı saçlarda gösterilebilir. Özellikle uzun saça sahip olan kişiler saçlarına hacim verilmesinin ardından maşa yapılması sayesinde kabarık dalgalara sahip olabilirler. Özellikle göğüs dekoltesi bulunan kıyafetlerin tercih edilmesi durumunda dalgalı saçlar sayesinde daha modern bir çizgi yakalanabilir. Saçların maşa yapılmasının ardından daha hacimli görünebilmesi için saçların dağıtılmaması ve tek bir tarafa alınarak spreylenmesi de tercih edilebilecek saç modelleri arasındadır. Bu saç modeli ile hem saçların daha hacimli görünmesini hem de saç yaptıran kişilerin bulunduğu ortamda daha fazla dikkat çekmesi sağlanacaktır.

Hacimli ve Dalgalı Saçlar

Örgü Saç Modelleri

Abiye saç modelleri arasında örgü saç modelleri de gösterilir. Özellikle etkinliğin bir konsept çerçevesinde gerçekleştirilmesi durumunda ilginç örgüler veya klasik örgüler tercih edilebilir. Uzun saçlara sahip olan kadınlar daha tarz bir görünüm elde edebilmek için ince örgüleri tercih edebilirler. İnce örgülerin yapılmasının ardından bu örgüler yarım topuz ile desteklenebilir. Bu saç modeli özellikle daha uçuş uçuş abiye kıyafetler tercih eden ve yaz aylarında davet gerçekleşen kişilerin tercih edebilecekleri saç modelleridir.

Örgü Saç Modelleri

Örgü saç modelleri yarım topuzlar ile tercih edilebileceği gibi tek başlarına da kullanılabilirler. Daha Helenistik bir görünüm yakalamak isteyen kadınlar kalın örgüler ve salaş kıyafetler tercih edebilirler. Kalın örgülerin içerisine yerleştirilen minimal taşlar veya saç aksesuarları ile zarif bir görünüm yakalanabilir. Abiye kıyafetlerde hangi saç modelinin kullanılacağına kıyafet tipine kişilerin tarzına ve saç uzunluklarına bağlı olarak karar verebilmek mümkündür.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.