2 Ayda 20 Kilo Nasıl Verilir?

2 Ayda 20 Kilo Nasıl Verilir

İlk önce olarak kendi beynimizde bu sürece kendimizi hazırlamalı ve bizleri etkileyecek olan davranışlardan ve kişilerden uzak durmalıyız. Bu süreç içerisinden düşüncelerimizin kesinlikle değişmemesi ve başka kişiler tarafından etkilenmemesi lazımdır. Yapacağımız gerekli çalışmalarla zayıflamaya başlanılması üzerine dengemiz ve psikolojimiz biraz sarsıla bilir ama bu uzun sürmeyecektir. Kısa süre içerisinde kendimizi toplayacak ve göstermiş olduğumuz özene devam edeceğiz. 2 ayda 20 kilo vermek büyük bir başarı olacaktır. Bunun için bu sürece iyi hazırlanmalı ve başlamalıyız. Bu süreç içerisinde birden çok yöntemlere de uymalıyız ve düzenli şekilde yapmalıyız.

2 ayda 20 kilo vermek için yapılması gereken yöntemler

Diyet listesi

Kişilerin ilk öncelikle kendilerine diyet listesi hazırlamalı veya temin etmesi gerekecektir. Diyet listesi aldığımız besinlerin değerlerini ve alınmaması gereken yiyeceklere uyulması için düzenli yapılması gereken yöntemlerden olacaktır.

Diyet listesi ve uygulanışı

  • Kahvaltı: 1 bardak yeşil çay,1 dilim ekmek,1 dilim peynir ve domates (ardından bol su içilmelidir.)
  • Ara öğün: 4 adet kuru kayısı ve 1 kase yoğurt (ardından bol su içilmelidir.)
  • Öğlen yemeği: 2 adet tavuk budu ve sebze salatası (ardından bol su içilmelidir.)
  • Atıştırma: 1 kase yoğurt ve sebze salatası (ardından bol su içilmelidir.)
  • Akşam yemeği: Yağsız ızgara et /ızgara balık/yumurta omleti olarak üç yemekten biri seçilerek tüketilmelidir.

Zayıflatma ilaçları

Daha az yemek ve sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında doktor kontrolünde verilen ilaçlardır.

Reçete ile alınacak olan ilaçların doktora kontrol olduktan sonra yapacağı tahlil ve teknikler sonrasında kişilerin vücut endeksine göre uygulayacağı yöntemlerdendir. Bu ilaçlar ile kişilerin yemek iştahlarını bastırarak kilo alınmasının önüne geçilmiş olunur.

Orlistat: Yenilen yiyeceklerdeki yağ oranını 1/3 oranında engelleyen ilaçtır. Kesinlikle doktor kontrolünde alınmalıdır. Uzun tedavi sürecinde kullanılmamalıdır.

Belviq: İştah kesici ilaçtır. Başka ilaçlar ile kullanımında değişik rahatsızlıklara neden olabileceği için doktor kontrolünde kullanılması gerekecektir.

Fentermin: İştah kesici ilaçtır. Kişilerde iştahı bastırarak fazla yemek yemeyi engelleyici olarak kullanılmaktadır. Kullanımında uyku ve halsizlik yapmaktadır. Kesinlikle doktor kontrolünde alınmalıdır.

Egzersiz hareketleri

Kişilerin orantılı ve hızlı şekilde kilo vermeleri için belirli egzersiz hareketlerini uygulamaları gerekecektir. Bu hareketler ile vücutta belli bölgelerdeki yağlar eriyecektir. Örneğin basen ve göbek yağlarını eritmek için bacak ve karın egzersizlerinin uygulanması gerekecektir.

Uygulanacak olan egzersiz hareketleri

Mekik

Şınav

Plank

Yürüyüş

Bacak ve basen hareketleri

2 ayda 20 nasıl verilir, kendimizi ve düşüncelerimizi karamsarlığa düşürmeden düzenli ve kararlı bir şekilde belirtmiş olduğumuz bu yöntemlerin uygulanması dahilinde kilo verme olayı gerçekleşecektir. Yalnız kişiler bu süreç boyunca toplu alana girmekten, oturmalar olsun, yapılan etkinliklerden uzak durulmalıdır. Kişilerin iradeleri böylesi olaylarda zorlanacağı için zorluk ve sıkıntı yaşayacaklardır. Kilo vermeye başlayacak kişiler kesinlikle ilk olarak uzman doktora muayene olarak programları doktor kontrolünde uygulamalıdır.