1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet

Vücut içerisinde kalça, basen, göğüs, sırt gibi alanlarda toplanan yağlanmaların giderilmesi için bazı uygulamalar yapılmaktadır. Kilo problemi yaşayan kişinin günlük kalori hesabı yaparak belirli yiyeceklerden alması gereken kalori miktarının hesaplanması ile birlikte kilo alımının azaltılması sağlanır. Özellikle 100 kilonun üzerinde olan kişilerin diyetisyene gitmesi önemlidir. Diyet ile birlikte uygulanacak egzersiz yürüyüş, spor ile birlikte fazla yağların giderilmesi gerçekleşir. Kişide bulunan kilo yaş, boy ve kilosuna bağlı olarak değişiklik gösterir. 70 civarında kilosu olan kişinin bir ayda 15 kilo vermesi beklenemez. Ancak 120 veya üzeri kiloya sahip olan kişilerin bir ayda 15 kilo vermesi mümkün olabilir. Bu doğrultuda vücutta yağ oranı ne kadar fazla ise kilo verme oranı o kadar hızlı olur.

Ayrıca hızlı kilo vermek bir tarafa sağlıklı kilo vermek daha önemlidir.

Hızla verilen kilolar diyetin bırakılması halinde hızlı şekilde fazlasıyla geri alınır. Bu sebepten dolayı ayda 3-5 kilo arasında kilo verilmesi kalıcı olacağı için vücudun tekrar kilo alması mümkün değildir. Genellikle kilolu kişilerin Pazartesi diyete başlayıp Salı günü bırakması psikolojik açıdan da rahatsızlık yaratır. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak kişinin kararlı olması, azim etmesi ile birlikte sonunda başarıya ulaşması sağlanır. 1 ayda 15 kilo verdiren diyet uygulaması ile birlikte yapılacak egzersiz ve günlük düzenli yürüyüşler ile birlikte vücutta fazla oranda bulunan kilonun giderilmesi sağlanır. Vereceğimiz diyet tarife içerisinde yoğurt tüketimi ile birlikte vücutta bulunan fazla yağların enerjiye dönüştürülüp yakılması sağlanır.

Yoğurt diyeti olarak bilinen 1 ayda 15 kilo verdiren diyet içerisinde istikrarlı şekilde bir ay boyunca kişinin programı uygulanması halinde 15 kilo vereceği belirtilir. Şimdi beslenme listesine sizlerle paylaşalım.

1 ayda 15 kilo verdiren diyet uygulaması

Günlük beslenme listesi

Kahvaltıda; bir bardak süt ile mısır gevreğinin hazırlanarak tüketilmesi, yanında küçük bir dilim beyaz peynir ve bir adet yumurta ile birlikte kahvaltı yapılması gerekir. Bu süreç içerisinde bol su tüketilmesi gerekir.

Öğle yemeği; Izgara et, bir porsiyon orta boy salata ve bir kase yoğurt tüketilmesi gerekir.

Akşam yemeği; bir porsiyon sebze yemeği, yanında bir kase yoğurt ve ardından bir bardak yeşil çay tüketilmesi ile bol sıvı tüketilmesi gerekir.

Diğer günlerde de aynı uygulamalara devam edilerek istenirse ise et yerine balık, tavuk tercih edilebilir. Ancak tercih edilen tavuğun yağsız ve derisi olmaması önemlidir. Et alamayan kişilerin tahıl ürünleri tüketmesi mümkündür. Bu süreç içerisinde bol su tüketilmesi, Yeşil çay miktarının artırılması, uygulanacak egzersiz ile birlikte diyetin desteklenmesi kilo verme sürecinde önemlidir. Bir ay boyunca aralıksız bu uygulamanın yapılması ile birlikte tüketilen yoğurt sayesinde vücutta bulunan yağların giderilmesi sağlanır. Aralıksız uygulanması önemlidir. Diyet süreci içerisinde kişinin her gün aynı saatte kahvaltı yapıp, her gün aynı saatte akşam yemeğini yemesi önemlidir. Akşam altıdan sonra hiçbir şey yenilmemesi tavsiye edilir. Sabır gerektiren süreç olmasının yanı sıra dikkat edilerek uygulanması halinde 1 ayda 15 kilo verdiren diyet uygulaması içerisinde kişinin gerçekten de 15 kilo vermesi sağlanır.