user
e
sv

Bacak İnceltme Teknikleri Nelerdir?

bacak inceltme teknikleri

Bacak inceltme biz kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biridir. Doğru teknik ve düzenli egzersiz ile istenilen düzgün bacaklara kavuşmamız mümkün iken düzensiz ve yanlış egzersizler ile bunun tam tersi de başımıza gelebilir. Bu teknik ve egzersizler sürekli tekrar edilmeli. Makalemizi okuyarak bacak inceltme teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çeşitli bitkisel tedaviler ve ek takviyeler ile bacaklarının daha ince ve zarif görünmesini isteyen biz kadınlar doğru teknik ve egzersiz ile bunları kısa zamanda formu sokabilir ve zarif ve etkileyici bacaklara sahip olabiliriz. Hatalı ve kulaktan duyma bilgilerle hareket ettiğinizde ise sonuçları tam bir felaket olabilir. Bundan dolayı bu konuda bilgili ve profesyonel kişilerden eğitim almalı ve mümkünse yaşam koçu ya da özel hocalar ile çalışılmalıdır.

Bacak inceltme teknikleri ile başlamadan önce sorunun nerede yoğun olarak hissedildiği ve hangi noktalar için daha fazla çalışılması gerektiği belirlenmelidir. Basen, baldır ve bilekte yoğunlaşan kalınlıkları gidermek için farklı egzersizler gerekir. Ayrıca doğru teknik ve egzersiz dışında beslenme tekniği de önemlidir. Egzersizlere eşlik edecek olan beslenme alışkanlıkları da değiştirilerek basenlerden ve alt bacak dediğimiz kısımda incelmeye başlarız.

Kilolar ile beraber oluşan yağlanma en çok göbek bölgesinin dışında bacaklarda birikir. Bu sorundan kurtulabilmek için düzenli uygulayacağınız bir diyet programı ve spor önemlidir. Yaşam kalitesini arttırmak için öncelikle düzenli aralıklarla yürüyüş yapmanız önerilir. Bu bile güzel ve sağlıklı bacaklar için önemli bir adımdır.

Bacak İnceltmek Teknikleri İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İnce ve zarif bacaklara sahip olmak için durağan bir yaşam tarzından uzaklaşıp daha esnek ve hareketli bir hayata geçiş yapmanız gerekmektedir. Düzenli yapacağınız beslenme diyeti ve spor ile bacaklardaki incelmeyi zaman içinde fark edeceksiniz. Bacak inceltme için sabah akşam düzenli olarak yapacağınız yürüyüş, nefes alıp vermek kadar doğal bir gereksinim olmalı ve olmazsa olmazlarınız arasında yer almalıdır. Bu şekilde hem kilo alımının önüne geçmiş olursunuz hem de bacaklarda biriken yağlardan kurtulursunuz.

Bacak İnceltmek İçin Hareketler Nelerdir?

Bacak İnceltme Hareketleri Nelerdir

Bacak inceltme için sürekli ve ısrarla söylediğimiz tek şey harekettir. İnce ve hoş bacaklara sahip olmak için düzenli uygulayacağımız birkaç hareket vardır. Düzenli olarak günlük yapacağınız bu hareketler neticesinde kalın bacaklardan kurtulmak oldukça kolay olacak. Öncelikle günlük hayatımızda yer alan doğal karşıladığımız bazı alışkanlıkları değiştirelim. Bunlardan ilki asansör kullanımını hayatımızdan çıkarıp, merdiven kullanmaya başlayın. Eğer merdiven çıkma gibi bir durum söz konusu değilse ve zemin katlarda oturanlar da bu makalemizi okuyorsa onlara önerim merdiven çıkma hareketini bir adım yüksekliğe sahip bir obje üzerinde yapabilirler. Bunu her gün olmak üzere günde en az 15 dakikaya yapmaya özen gösterin. Bu hareket ile basenler üzerine çalışmış olacağız. Buna biz basen inceltme ya da kalın basenlerden kurtulma hareketi diyelim.

bacak inceltme

Yapılması gereken diğer hareket ise bisiklet sürme hareketi ile basen ve al bacak bölgesini çalıştırmak olacak. Evinizde olan kondisyon bisikleti ile yapacağınız bu egzersiz basen ve alt bacakları çalıştırmanız dışında formda olmanıza da büyük katkısı olacak. Kondisyon bisikletine sahip olmayanlar dışarı kullanabilecekleri bisikletleri de bu egzersizde kullanabilir.

Bacak İnceltmek için Yapılan Egzersizler

Günlük hayatınıza dahil ettiğiniz hareketlerden sonra şimdi sıra düzenli olarak yapacağınız egzersizlere geldi. İlk olarak mekik hareketi ile başlayın. Öncelikle mekik hareketi için sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınız yere rahat değecek şekilde bacaklarınızı dikin. Ellerinizi başınızın altına alın ve kendinizi ayaklarınıza doğru çekin. Burada dikkat etmeniz gereken, kendinizi ayaklarınıza doğru çekerken ayakların yerle olan temasını kesmemek olacak. Bu şekilde başınızı dizlerinize doğru çekin ve dizlerinize başınızı dokundurun.

Not: Mekik çekmek karın kasları için yapılan bir egzersiz olarak görünse de basenleri eritmekte oldukça fazla katkı sağlar. Düzenli olarak yapacağınız bu egzersiz ile basenlerin eridiğini ve forma girdiğini göreceksiniz.

Bacak İnceltmek için Squat Hareketi

Bacak inceltme egzersizlerinin bir diğer hareketi de çözülme yani bilinen adı ile squat hareketidir. Squat denilince ilk akla dik kalçalar gelir ancak dik kalçalar dışında bacaklar içinde oldukça etkili bir egzersizdir. Günlük yapacağınız squat hareketleri ile hem kalçanız dikleşecek hem de bacaklarınız incelecek. Bir taşla iki kuş vurmak diye buna denir.

Şimdi squat hareketi için ilk önce ayaklarınızı birbirine eşit paralel olacak şekilde açın. Ayaklarınızın bulunduğu yerden hiç hareket ettirmeden dizlerinizi kırarak yere doğru çökün. Bu hareketi yaparken ellerinizi önü doğru dizlerle paralel olacak şekilde hareket edin. Her hareket için kendinize bir saniye zaman tanıyın. Bu hareket yeni başlayanlar için oldukça zor gelecektir. Bunu aşmak için öncelikle tekrar sayısını az tutarak başlayın ve zaman içinde bunu düzenli şekilde arttırın. Squat nasıl yapılır ve yeni başlayanlar öneriler nelerdir gibi aklınıza takılanlar sorular için videoyu izleyebilirsiniz.

Bacak İnceltme İpuçları

Bacak inceltme konusunda vereceğimiz en büyük ipucu pilates olacaktır. Pilates ile zayıflama oldukça yaygın olmasının yanı sıra hem evde hem de spor salonlarında yapabilirsiniz. Spor salonlarında yapmak motivasyon açısından pozitif etki bırakacağı aşikar ancak evde yapacağınız pilates ile hem ev konforunu yaşarsınız hem de tekrar sayısını kendiniz belirlersiniz.

Pilates ile bacaklarınızın incelmesinin yanında vücutta oldukça değişim gerçekleştiğini de göreceksiniz. Pilates topu ile yapacağınız egzersizlerde bacakların düzenli çalışması sonuçları hızlandıracaktır. Başlangıç seviyesi için videoyu izleyiniz.

Squat nasıl faydalı olduğunu artık biliyorsunuz. Squat kalçaları dikleştirirken bacakları da inceltiyordu. Şimdi bunların yanına birde pilates topunu ekleyerek daha verimli bir hal alması için çalışalım. Pilates topunu belin arka kısmına alıp squat hareketlerine başlayın. Burada önemli olan gücü bacaklarda kullanmanız. Ağırlık yoğun olarak dizlerinizde olsun. Bu şekilde squat hareketi yaparak kalçanın diz kapaklarına kadar inmesine özen gösterin. Başlangıç için 15 tekrar ideal olacaktır. Bunu zaman içinde arttırarak devam edin.

İnce Bacaklara Sahip Olmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Bacak inceltme teknikleri ile beraber dengeli beslenme çok önemlidir. Özellikle tuz ve şeker sizlerin en büyük düşmanınız. Tuz ve şeker kullanımını olabildiğince düşürün. Beslenirken aldığınız her tuz tanesi bacaklarda ödem olarak sizlerle savaşacak ve yağlanma ve şişkinlik olarak keyfinizi kaçıracak. Şeker de aynı şekilde kilo almanıza ve bacaklarınızın kalınlaşmasına sebep olacaktır.

Bacak inceltme teknikleri beslenme

Cildi beslemek ve vücudu forma sokmak için yardımına başvuracağımız bir diğer yardımcımız ise bitkisel çaylar olacak. Bacakların daha zarif ve ince görülmesinde olağanüstü etkisi ile tarçın, karanfil, limon, elma ve kuru nane ile hazırlayacağınız karışımı çay olarak hazırladığınızda bütün bu egzersizlerle yaktığınız yağların daha da etkili şekilde dışarı atmanıza olanak tanıyacak. Damak tadınıza göre karışımı ayarlamakta özgürsünüz. Her gün en az bir fincan içmeyi ihmal etmeyin.

Bacak inceltme teknikleri için son olarak destek yoğurt küründen geliyor. Karışımı hazırlayacağınız bir kase içerisine yoğurt, çok az miktarda zerdeçal, bir miktar zencefil ve tarçın, son olarak yarım limon suyu ekleyelim. Bunları karıştırarak gece yatmadan 2-3 saat öncesinde tüketin. Bu şekilde hem kilo vereceksiniz hemde bacaklarınız daha ince forma kavuşacak, sağlık içinde ek gıda almış olacaksınız.

Son olarak 4 dakika da ince bacaklar videosunu da izlemenizi tavsiye ederim. Bu tavsiyeleri uygulayan arkadaşların yorumlarda sonuçları yazmasını ve aklınıza takılanları sormasını istiyorum. Unutmayın ki bu sadece bacak inceltme teknikleri yanı sıra daha sağlıklı ve zinde olup formda kalmanıza da fayda sağlayacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.